Komentarze do notki Różnice pomiędzy prawnikiem a adwokatem

Różnice pomiędzy prawnikiem a adwokatem 
09. lipca 2015 00:52:00
linkologia.pl spis.pl

Część osób błędnie uważa, że prawnik i adwokat to te same osoby (zajmują się tym samym). W rzeczywistości są to dwa różne zawody posiadające różne obowiązki i priorytety. Co może prawnik a co adwokat? Gdzie można wyszukać między nimi różnice?

Prawnik – kim istotnie on jest?

Inaczej na prawnika możemy powiedzieć doradca prawny. Przeważnie posiada on wyższe wykształcenie prawnicze i co najmniej tytuł magistra prawa. W dziedzinie prawa to prawnik jest najniższym szczeblem zawodowym. Skutkiem tego posiada on najmniejszy wachlarz uprawnień. Traktowany jest nieraz jako standardowy przedsiębiorca, gdyż nie ma on swoich regulacji prawnych. Posiada on przedsiębiorstwo, które świadczy usługi polegające na doradztwie prawnym.

Prawnik może założyć kancelarię prawną, tymczasem nie jest ona kontrolowana poprzez jakiekolwiek urzędy kontroli. Nie podlega on odpowiedzialności dyscyplinarnej i nie wiążą go jakiekolwiek reguły etyki zawodowej. Prawnik Wrocław zapewni najbardziej odpowiednią obsługę prawniczą w mieście.

Najszersze uprawomocnienia , największy stopień – adwokat

Wśród zawodów prawniczych adwokat jest najwyższy poziomem i to on posiada najszersze uprawomocnienia związane z zawodem. Każdy adwokat musi mieć wyższe wykształcenie i koniecznie zakończony kurs aplikancki z dodatnim wynikiem testu adwokackiego. Adwokaci wprowadzani są na ewidencję w Okręgowej Izbie Adwokackiej.

Nadrzędnym zadaniem adwokata jest reprezentowanie klientów przed trybunałem każdej instancji. Każdy adwokat musi być zatrudnionym we swojej kancelarii, nie może być zatrudniony u kogoś innego. Adwokata wiąże tajemnica zawodowa i nie ma możliwości, ażeby jakikolwiek z nich mógł zostać z niej zwolniony. Adwokat Wrocław podejmuje się nawet najbardziej skomplikowanych spraw.

prawnik456 : iPrawnik :

Brak komentarzy

Komentarze nie są dostępne dla gości - zaloguj się aby dodać wpis